İş bu sözleşmenin konusu, ALICI’nın SATICI’ya ait www.sarifrezya.com.tr , www.sarifrezya.com.com , sarifrezya.com, adreslerinin bağlı bulunduğu internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı tüketicilerin korunması hakkındaki kanun ve mesafeli sözleşmeleri uygulama esas ve usulleri hakkında yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

SÖZLEŞME KONUSU ÇİÇEK/ÖDEME/TESLİMAT BİLGİLERİ

Elektronik ortamda alınan ürün/ürünlerin cinsi ve türü, miktarı, satış bedeli, ödeme şekli, siparişi veren kişinin kendisinin verdiği bilgiler doğrultusunda sipariş işleme alınmaktadır, online olarak verilen bilgilerin siparişi veren kişinin dışında belirtilen çiçek cinsi ve türü, miktarı, satış bedelini değiştirme imkanı olamaz, resimde görmüş olduğunuz çiçeğin aynısının olmaması durumunda ancak gerektiği hallerde, mezat şarları nedeni ile en uygun renk, en uygun çiçek değişiklikleri yapılabilir. Teslimatlar kesinlikle sitemizden verilen online siparişte belirtilen adres neresi ise oraya teslimat yapılacaktır, sipariş teslimatının belirtilen adreste yapılamaması durumunda (eğer yanlış veya eksik ise ) yeni verilecek adrese mesafeye göre ulaştırma bedeli alınacaktır. Teslimat yapılacak adreste ( özellikle ev adreslerinde ) kimsenin bulunmaması durumunda teslimat en yakın komşu, bina görevlisi gibi adresi tanıyan ve ulaştırabilecek kişilere imza karşılığı yapılacaktır

SÖZLEŞME SÜRESİ

Yapay Çiçekler yedi (7) günlük süre içerisinde nedenini belirterek iade edebilirsiniz. Kesme çiçekler ve diğer canlı çiçeklerle yapılan aranjmanlar ile salon bitkilerinin canlı çiçek olması nedeni ile ürünün tekrar satılabilirliğine etki ettiğinden iadesi yoktur.

GENEL HÜKÜMLER

Kötü amaçlı kullanmak istenen kredi kartları ile ilgili olarak çıkacak her hangi bir sorun veya problemle ilgili firmamız sorumlu değildir, bu amaçla kullanan veya kullanmak isteyen kişi veya kişilerin tespiti yapıldığında gerekli mahkemelerce yargılanacaktır.

Sistem hatalarından meydana gelen eksik ya da gelmeyen siparişlerde www.sarifrezya.com.tr sorumlu değildir. www.sarifrezya.com.tr internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

Telefon ile verilecek siparişlerde olabilecek adres veya kart mesajının yanlış veya eksik olması durumunda firmamız sorumlu değildir, bu yüzden internet den verilen siparişler daha güvenli ve garantilidir.

www.sarifrezya.com.tr internet sitesinden kredi kartı (Visa, Master Card, Diğer Kartlar) ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. 3(Üç) gün içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin (eft nin) banka hesaplarımıza ulaştığını belirlediğimiz andır. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi müşteri hizmetleri ile görüşülmeden gerçekleştirilen ödeme işlemleri kabul edilmez. Buna bağlı olarak alıcı, ürün sipariş ve ödeme koşullarının, olası durumlara karşı alınan tedbirlerin ve yapılan uyarıların olduğu www.sarifrezya.com.tr sipariş/ödeme seçenekleri bilgilerini okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

Sipariş/ödeme prosedürü sipariş alış-veriş sepetine eklenen ürünlerin kdv dahil TL tutarı tarafınızca onaylandıktan sonra, pos üzerinden işleme alınır. Bu nedenle siparişler, sevk edilmeden önce müşteriye sipariş onay maili gönderilir. Sipariş onay maili gönderilmeden sevkiyat yapılmaz. Teslimatların yapılması durumunda siparişi veren kişinin sistem üzerine yazmış olduğu mail adresine teslim bilgisi gönderilecektir.

Siparişlerin ödeme ve teslimat sürecinin aksamaması için sipariş onay maili müşteri tarafından mutlaka beklenmelidir. Süreçteki herhangi bir aksama durumu veya teslimat yapılamayan bazı bölgeleri içeren yada kredi kartı sorunlarından kaynaklanan problemler müşteriye telefon/faks/e-mail yoluyla mutlaka bildirilir. Gerekli hallerde müşteriden bankası ile görüşmesi istenebilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin (eft nin) hesaplarımıza ulaştığını belirlediğimiz andır, ender bir durumda olsa, eğer ürün stok problemi ile karşılaşılırsa müşteri hemen bilgilendirilir, müşterilerinin arzusu doğrultusunda yeni bir ürün gönderilebilir, ürünün stoklara girmesi beklenebilir veya sipariş iptal edilebilir.

www.sarifrezya.com.tr ‘de, internet ortamında kredi kartı bilgilerini kullanmak istemeyen müşterilerimize nakit havale ile sipariş imkanları da sunulmuştur. Havale ile ödemede size en uygun bankayı seçip havalenizi yapabilirsiniz. Eğer eft yapılmışsa hesaba geçme tarihi dikkate alınacaktır. havale ve/veya eft yaparken gönderen bilgilerinin fatura bilgileri ile aynı olması veya farklı olması durumunda mutlaka firmamıza bunun bilgisinin verilmesi sipariş numarasının yazılması gereklidir, 3(üç) gün içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir.

Ürünün tesliminden sonra alıcıya ait kredi kartının alıcı’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini satıcı’ya ödememesi halinde, alıcı’nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde satıcı’ya gönderilmesi zorunludur. bu takdirde nakliye giderleri alıcı’ya aittir.

Ayrıca yapılan ödemelerle ilgili satıcı, alıcıya ödenen tutar karşılığında kasa fişi kesecektir, fatura isteyen müşterilerin müşteri fatura bilgileri alanına mutlaka fatura bilgilerini yazmaları durumunda alıcıya fatura kesilecektir, faturalar ödeme yapan kişiye yada kuruma posta yolu ile gönderilecektir, kargo yolu ile isteyen müşterilerimize karşı taraf ödemeli istedikleri kargo yolu ile gönderilecektir. Yazar kasa fişleriniz, işyerimizde, 3 ay süre ile saklanır bu süre içerisinde teslim alabilirsiniz. Fiyatlarımıza kdv dahildir. Siparişleriniz ile ilgili anlaşmazlıklarda, sorumluluğumuz, çiçek bedeli kadardır.

Çiçeğiniz belirtmiş olduğunuz tarih ve zaman aralığında teslim edilmektedir, tüm çiçek siparişleri gün içinde 09:00 – 19:00 aralarında teslim edilir. Çiçeğinizin teslimat tarihini ileriki bir tarih ve zaman dilimi olarak seçebilirsiniz. Aynı gün teslimat için çiçek siparişinizi en geç saat 17:00 ye kadar vermeniz gerekmektedir, 17:00 den sonra verilen siparişlerin dağıtımı ertesi gün ilk teslim saatleri kapsamında yapılacaktır.

Öğretmenler günü, yılbaşı, sevgililer günü, dünya kadınlar günü, anneler gününde yapılacak teslimatlar için öğleden önce, öğleden sonra ayrımı yapılmaz. Sipariş gün içerisinde teslim edilir. Çiçek teslimatı yapılacak olan hastane, askeriye ve buna benzer yerlerde kendilerine ulaşılamaması durumlarında yakınlarına veya görevlilere, evlerde kendileri yoksa komşularına, yöneticiye veya kapıcıya teslimat yapılır zor durumlarda apartmanda kimsenin almaması durumunda daire kapısının girişine bırakılır. Çok nadir, olumsuz hava yol koşulları, beklenmedik sosyal olaylar teslimat sürelerinin uzamasına, teslimatın belirtilen zaman aralığında gerçekleşmemesine neden olabilir.

İsimli veya isimsiz gönderilen çiçeklerde alıcının çiçeği kabul etmemesi halinde, ücret iade edilmez, ayrıca espiri veya şaka amaçlı isimsiz giden çiçeklerin alınmaması ile ilgili çıkacak her hangi bir sorun durumunda çiçek göndericisinin adı alıcıya verilecektir. Göndericinin, iş yerimizden, 1 (bir) gün içerisinde, çiçeğini teslim alması gerekmektedir.

Siparişiniz hazırlanmamış veya yola çıkmamışsa iptal edilebilir. Aksi takdirde iptali mümkün değildir. Adres ve teslimat zamanı değişiklikleri, teslim saatinden en az 3 saat önce bildirilmelidir. Çiçeğinizin daha çabuk ve rahat teslimat yapılabilmesi için, sipariş formunda bulunan yerlerin eksiksiz ve tam doldurulması gerekmektedir. Adres eksiklik ve yanlışlıklarının , teslimatın aksamasına sebep olacağı, unutulmamalıdır. Mümkün olan tarif bilgilerinin belirtilmesi uygundur.

Sipariş vermeniz durumunda bütün bu şartları kabul etmiş sayılırsınız.